Windows için Safari’ye büyük ilgi

Etiketler: , , , , , , ,

Haziran 18, 2007 | Kategori: Yazılım

Safari 

Apple’ın Windows için hazırlanan yeni web tarayıcısı Safari, Beta versiyonunun ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmasını takip eden ilk 48 saatte 1 milyon kereden fazla indirildi. Dünyanın en hızlı ve kullanımı en kolay internet tarayıcısı olma özelliğini taşıyan Safari 3, www.apple.com/safari sitesinden ücretsiz olarak bilgisayarlara indirilebiliyor.

Windows işletim sisteminde çalışan en hızlı internet tarayıcısı olan Safari 3, bazı test sonuçlarına göre web sayfalarını, Internet Explorer 7’den iki kat ve Firefox 2’den de 1.6 kat daha hızlı gösterebilme kapasitesine sahip.

Safari 3, HTML, CSS, JavaScript, SVG ve Java gibi tüm modern Internet standartlarını destekliyor. Safari ile ilgili güncellemeler, Apple’ın ‘Yazılım Güncellemeleri’ ile hizmete sunulan ve daha önce rapor edilmiş olan hataları düzelten ‘Windows Public Beta için Safari Güncellemeleri’ aracılığıyla kullanıcılara sunuluyor.

Windows’a özel Safari 3’ü kullanabilmek için minimum Windows XP ya da Windows Vista işletim sistemleri ile 256 MB hafıza ve 500 MHz Intel Pentium İşlemcili sistem gerekiyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş