Turkcell Mobil İmza

Etiketler: , , , ,

Şubat 25, 2007 | Kategori: Mobil Yaşam

Turkcell 

Turkcell, yasal olarak ıslak imzaya denk gelen elektronik imza uygulamasını, SIM kart üzerindeki ek güvenlik özellikleriyle dünyada ilk olarak Türkiye’de kullanıcıların hizmetine sundu.

Turkcell, Mobil İmza’yı, ilk olarak internet bankacılığında Akbank, Garanti, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi işbirliğiyle müşterilerine sunuyor.

TurkcellMobilİmza ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Kimlikle giderek şahsen yapmak gereken bankacılık, başvuru, kamu uygulamaları gibi işlemleri uzaktan yapabilir; sıra beklemekten, trafik derdinden kurtulursunuz.
  • İnternet bankacılığı ve diğer sanal işlemlerinizi bilgisayar korsanlarından çekinmeden güvenle yapabilirsiniz, şifre/parola bilgilerinizi çaldırma endişesi yaşamazsınız.
  • Farklı uygulama ve banka hesaplarınıza tek şifre ile erişerek; şifre karıştırma, unutma derdini sona erdirirsiniz.
  • Şirketinizin izin, işe alım, satın alma gibi süreçlerini güvenle elektronik ortamdan yapabilir; tedarikçilerinizi ve iş ortaklarınızı sisteminize dâhil ederek verimlilik sağlarsınız.

Turkcell Mobil İmza, ayrı bir akıllı kart ve kart okuyucu kullanmaya gerek kalmadan, imza gerektiren işlemlerin de internet bankacılığına taşınabilmesi, resmi başvuruların uzaktan yapılabilmesi ve e-Türkiye dönüşümünün gerçekleştirilmesi gibi konularda imkan sağlıyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş