Sony Ericsson P1 geliyor

Etiketler: , , , , ,

Ağustos 9, 2007 | Kategori: Cep Telefonu

Sony Ericsson P1 

Ürün yelpazesinde akıllı telefonlara ağırlık veren Sony Ericsson, P serisindeki en yeni ürünü P1’i Ağustos’ta Türkiye’de satışa sunuyor. 

Piyasadaki akıllı telefonlardan bir adım öne çıkan Sony Ericsson P1, geniş push e-posta çözümleri, internette sörf, yüksek hızlı UMTS ve kablosuz LAN (Wi-Fi) bağlantı seçenekleriyle 3. nesil telefonları yepyeni bir boyuta taşıyor. Tüm bu özelliklerine küçük ve işlevsel yapısı, multimedya özellikleri de eklendiğinde P1 tam bir mobil ofise dönüşüyor. Telefonun multimedya uygulamalarında; operatörler, içerik sağlayıcılar ve uygulama geliştiricilerin multimedya uygulamaları için geniş bir platform sunan Symbian işletim sistemi (v9.1) ve UIQ 3.0 kullanılıyor.

Dikkat çeken özellikler

Çift işlevli klavye – tam harf/rakam (örneğin QWERTY) mesaj girişi ve el yazısı tanıma; geniş ekran
El yazısı ve tahmini metin girişi dahil çeşitli yazı yöntemi seçenekleri
ActiveSync ile güvenli push e-posta ve BlackBerry Connect desteği
Entegre WLAN ve VoIP desteği
3.2 megapiksel kamera ve kartvizit tarayıcı uygulaması
Geniş 2.6” dokunmatik ekran, parlak ışıklı ortamlarda da kullanımı kolaylaştıran yansımayı engelleyen ekran
Push e-posta ve avuç içindeki ofis
Sony Ericsson P1 şirket ya da kişisel e-postalara, kayıtlar ve ajandaya kolay erişim olanağı sunar. Exchange ActiveSync ve BlackBerry Connect geniş bir push e-posta hizmetleri yelpazesini destekler.

Ayrıca P1’da ilk kez hayati önem taşıyan bir uygulama devreye girerek; telefonun çalınması ya da kaybolması durumunda e-posta ve PIM verileri uzaktan silinebilecek.

Sony Ericsson P1 ile Microsoft Word, PowerPoint ya da Excel formatındaki belgeler açılıp üzerinde düzeltme yapılabilecek. Ayrıca telefon kutusunda hediye edilen masa standı ve USB kablo ile bilgisayarla kolayca senkronizasyon sağlanacak.

Yüksek hızda bağlantı
P1’deki UMTS ve WLAN, internete hızlı erişim ve veri alışveriş olanağı sunacak. Ayrıca ofisinizdeki bilgisayarının hızında ulaşıp ve çalışmak da mümkün olacak.  Sony Ericsson P1 ile internet üzerinden telefon görüşmesi anlamına gelen VoIP  de yapılabilecek. 

Çarpıcı grafikler
Sayfaları yatay ve ekran boyutunda gösteren Opera Web Browser sayesinde internette sörf yapmak her zamankinden keyifli hale gelecek. Geniş, dokunmatik QVGA ekran yansımayı engelleyen özelliği sayesinde parlak ışığın olduğu ortamlarda bile kolayca görülüp  kullanılabilecek.  3.2 megapiksel kamerası ile muhteşem fotoğraflar çekilip, çeşitli yollarla saklanıp paylaşılabilecek. Kartvizit tarayıcı özelliği sayesinde, seyahat ederken kartviziti toplamaktansa, kartvizitin yakından bir resmini çekip saklamak yeterli olacak. Bu bilgiler üzerinde daha sonra düzeltme de yapılabilecek.

Eğlenceye de yer var
İş için kullanılmasının yanı sıra Sony Ericsson P1, boş zamanlarda kullanmak için gelişmiş bir multimedya cihazı işlevi de görecek. 512MB Memory Stick Micro (M2)’nun geniş saklama kapasitesi sayesinde kullanıcılar sevdikleri şarkı ve video klipleri yanlarında taşıyabilecek.Çok sayıda teknik yenilik getiren P1’in FM Radyosu ile en son haberleri ilk önce dinleyip; mobil TV ile keyifli vakit geçirilebilecek.

Üçlü bant GPRS 900/1800/1900 ve Wi-Fi UMTS 2100  telefon Sony Ericsson P1, Ağustos ayında yaklaşık 580 Euro’da satışa sunulacak.

P1’in kutusunda 512 MB Memory Stick Micro ( M2) hediye edilecek.
1 Yorum var

  1. cem
    23 Ağustos 2007

    P1 satışına vodafone satış sitesinde başlanmış. 1180 YTL .


Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş