Opera’dan iki yeni yazılım

Etiketler: , ,

Mart 30, 2007 | Kategori: Mobil Yaşam,Yazılım

Opera, internet tarayıcılarına yeni ve kullanışlı özellikler getiren iki yeni yazılımının deneme sürümünü yayınladı. Yazılımlardan biri, Opera internet tarayıcısı kullanıcılarına sık ziyaret edilen sitelere erişim için kolaylık getirirken, diğeri Windows Mobile platformu üzerinde çalışan cihazlarda kullanılan internet tarayıcısının ön sürümü olarak görülüyor.

Bilgisayarlarda kullanılan Opera tarayıcısı için getirilen yeni “Speed Dial” özelliği; kullanıcılara en çok ziyaret ettikleri dokuz sitenin kısa yollarını açılan her sekmede gösteriyor. Yeni özellik, birçok farklı sekmede çalışan ve belirli siteleri ziyaret eden kullanıcılar için kullanım kolaylığı sağlıyor. Opera 9.2’de bulunacak olan yeni özelliğin deneme sürümü Opera’nın internetsitesinden indirildiğinde var olan Opera tarayıcılarında denenebiliyor.

Yazılım firmasının ikinci yeniliği ise, Windows Mobile işletim sistemi kullanan cihazlara yönelik. Kullanıcılar, Opera Mobile 8.65’te yenilik olarak adres satırından doğrudan arama, metin kopyalama, resimler için kaydetme ve Internet Explorer’daki “Favorilerim”i aktarabilme özelliklerini kullanabilecek. Bu cihazlarda kullanılacak olan Opera Mobile 8.65’in deneme sürümü de şirketin internet sitesinden indirilebiliyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş