Nokia’dan 4 yeni model

Etiketler: , , , , , ,

Ağustos 31, 2007 | Kategori: Cep Telefonu

nokia_4_yeni.jpg 

Nokia, 29 Ağustos’ta Londra’da düzenlenen Nokia Go Play etkinliğinde tanıttığı Ovi ile dikkat çekti. Fince’de “kapı” anlamına gelen Ovi, bir yandan Nokia’nın mobil servislerine açılan bir kapı görevi üstlenirken, diğer yandan da kullanıcıların sosyal iletişim ağlarına, topluluklarına ve içeriklerine kolayca erişebilmelerini sağlıyor. Fakat Nokia’nın kullanıcılarına yönelik yeni sürprizleri Ovi ile sınırlı değil. Londra’da, eğlence, müzik ve oyun odaklı 4 yeni Nokia cihazı da tanıtıldı. Yıl sonuna kadar piyasaya çıkması beklenen bu cihazların ortak özellikleri ise genişletilmiş hafıza, özel müzik ya da oyun tuşları, geniş ekranlar, artırılmış batarya performansı.

Nokia N81 ve Nokia N81 8GB: Eğlencenin yalın hali
Nokia N81 multimedya bilgisayarı, özel müzik ve oyun tuşları, 3,5 mm kulaklık bağlantı parçası, 3G ve WLAN* bağlantı seçeneği ile tam anlamıyla bir “mobil eğlence merkezi”. Nokia N81’in zarif, parlak yüzeyi ve kullanıldığında aydınlanan tuşlarıyla, 3 boyutlu multimedya menüdeki içeriklere erişmek son derece kolay ve zevkli oluyor. Bu multimedya bilgisayarın diğer bir çarpıcı özelliği de, Nokia Music Store ve N-Gage oyun servislerindeki müzik ve oyunlara kolayca ulaşılması, bu oyunların satın alınması, düzenlenmesi ve kullanılması. 8GB versiyonu da bulunan Nokia N81’in 2007’nin son çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Nokia N95 8GB: Kusursuz ekran, dev hafıza kapasitesi
Dünyanın en harika multimedya bilgisayarı Nokia N95 şimdi daha da harika! Kardeşi Nokia N95’in Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamera, dahili A-GPS, WLAN, HSDPA*, çift yöne kayan kapak gibi tüm özelliklerini taşıyan Nokia N95 8GB, ayrıca 8 GB’ye kadar dahili hafıza da sunuyor. Nokia N95 8GB’nin, bir multimedya bilgisayarında görülmüş en geniş ekranlardan biri olan 2,8 inçlik parlak QVGA ekranı da video izlemeyi, İnternet’te dolaşmayı ya da haritaları takip etmeyi kolaylaştırıyor. Genişletilmiş hafızasıyla N95 8GB, 20 saate kadar video, 6000 şarkıya kadar müzik keyfi sağlıyor. N95 8GB multimedya bilgisayarının 2007’nin son çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Nokia 5310 XpressMusic: Kendi küçük, müziği büyük
Zarif alüminyum kaplamasıyla dikkat çeken Nokia 5310 XpressMusic cep telefonu, pek çok farklı özelliği çarpıcı bir tasarımda buluşturuyor. Sadece 9,9 mm kalınlığında ve 71 gramdan da az ağırlıkta olan Nokia 5310 XpressMusic, cebe ya da çantaya kolayca sığıyor. Bu cep telefonunun diğer önemli özellikleri de 18 saate kadar müzik çalabilmesi, isteğe bağlı 4 GB microSD hafıza kartıyla 3000 adede kadar şarkı saklayabilmesi ve özel müzik tuşları. 2 megapiksel kamerası ve 16 milyon renkli 2 inçlik parlak QVGA ekranıyla Nokia 5310 XpressMusic, 2007 yılının son çeyreğinde piyasalarda olacak.

Nokia 5610 XpressMusic: Keskin hatlı tasarım, kusursuz ses
Nokia 5610 XpressMusic, parmağın tek bir hareketiyle müziği harekete geçiren Music Slider tuşuyla dünyayı “sallamaya” hazırlanıyor. Alüminyum yan paneller, bu cep telefonunun siyah parlak yüzeyini ve 16 milyon renkli 2,2 inçlik renkli ekranını daha da ortaya çıkarıyor. Son derece berrak bir ses kalitesi sunan Nokia 5610 XpressMusic, 22 saate kadar müzik çalabiliyor, isteğe bağlı 4GB microSD kart ile 3000 adede kadar şarkı saklayabiliyor. Sadece bir cep telefonu ya da müzikçalar olmayan Nokia 5610 XpressMusic, otofokus özellikli 3,2 megapiksel kamerası ve çift LED flaşıyla da dikkat çekiyor. Nokia 5610 XpressMusic’teki 3G teknolojisi*, içerik indirmeyi, İnternet’te dolaşmayı ve görüntülü aramaları daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Nokia 5610 XpressMusic cep telefonunun 2007’nin son çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Her iki Nokia XpressMusic cep telefonu da, kısa süre önce duyurulan Nokia Music Store ile uyumlu olduğu için, bilgisayar aracılığıyla çok geniş bir müzik arşivi indirme olanağı sağlıyor.

Müzik aksesuarları
Müzik tüketiminde cep telefonlarının rolü giderek artarken, Nokia; Altec Lansing, JBL, Philips gibi dünyaca tanınmış ses aksesuarı üreticileri ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliği sonucunda, tasarım ve işlevsellik açısından Nokia XpressMusic cep telefonlarına uygun pek çok müzik aksesuarı yaratılacak. Kulaklık, müzik istasyonu ve hoparlör gibi aksesuarlarda “Nokia XpressMusic Cep Telefonları İçin” ifadesi yer alacak.

Nokia ayrıca Londra’da 2 yeni aksesuar daha tanıttı. Nokia Bluetooth Stereo Kulaklık BH-503, Nokia XpressMusic cep telefonlarıyla uyumlu çalışıyor ve stereo Bluetooth desteği bulunuyor. Küçük ama güçlü Nokia Cep Hoparlörü MD-6 da 2,5 mm / 3,5 mm bağlantı parçasıyla Nokia XpressMusic cep telefonlarıyla uyumlu hale geliyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş