Linux’lara Antivirüs

Etiketler: , ,

Mayıs 14, 2007 | Kategori: Yazılım

trend_micro.gif 

Trend Micro firması, Linux işletim sistemini kullananları da düşünerek bu işletim sistemi için InterScan Web Security Suite adlı çözümü üretti. Bu yazılım ile Linux işletim sistemleri Web tabanlı tehditlere karşı maksimum güvenlik zırhı ile korunuyor. 

InterScan Web Security Suite 3.0, virüs, casus program, phishing gibi tehditlere karşı Linux işletim sistemi bulunan bilgisayarların güvenliğini sağlıyor.

InterScan Web Security Suite 3.0’te MSN gibi anında mesajlaşma programlarını kullananlar için anında mesajlaşma güvenlik modülü sayesinde, mesajlaşma ile gelen zararlı kodları bloke ederek sistemi tehlikelerden koruyor. İsteğe bağlı olarak eklenebilen diğer modüller ile eğer bir şirkette kullanılıyorsa, şirket çalışanlarının internet kullanımı kısıtlanabiliyor. Çözüm, Trend Micro Hasar Giderme Hizmetleri ile entegre olarak otomatik onarım ve temizlik de yapabiliyor.

Yazılımın en önemli özelliklerinden biri de yönetici konsolu üzerinden sistemin genel durumunun takip edilebilmesi. Böylece sistem yöneticisi, anlık olarak sistemde neler olup bittiğini, bir saldırı yaşanıp yaşanmadığını görüntüleyebiliyor.

Web ağ geçidi üzerinde çalışan InterScan Web Security Suite 3.0, Web tabanlı tehditlere karşı güçlü ve bütünleşik bir çözüm olarak Linux işletim sistemli bilgisayarları güvenlik altına alıyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş