Herkese Photoshop

Etiketler: , , , , ,

Mart 2, 2007 | Kategori: Yazılım

 

Adobe, fotoğrafçılar ve grafikerler tarafından yaygın olarak kullanılan Photoshop programının basit bir şeklini internet üzerinden ücretsiz dağıtmaya hazırlanıyor.

Adobe, Photoshop resim ve grafik işleme programını ücretsiz kullanımına izin veriyor. Altı ay içerisinde ücretsiz kullanıma açılacak olan projede, giriş seviyesindeki Photoshop programını kullanıma sunacak.

Firma, bu yeni servis ile klasik ticari anlayışından farklı olarak direkt olarak ürün satışından değil reklam gelirlerinden kar sağlamak istiyor. Ücretsiz hizmetler ile daha fazla tüketiciye ulaşmayı planlayan Adobe, daha fazla tanınabilirlik hedefliyor.

Adobe, kullanıcıların beğenisine sunmayı düşündüğü bu hizmetin deneme aşamasını, şu anda PhotoBucket adlı internet sitesinde ücretsiz kullanıma sunduğu Adobe Remix programı ile gerçekleştiriyor. Şirketin profesyonel video düzenleme ve işleme programı olan Adobe Premiere Elements’in daha basit şekli olan Adobe Remix, ücretsiz üye olunabilen PhotoBucket sitesinde ücretsiz olarak kullanılıyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş