HD-DVD’ler sabit diske aktarılabilecek

Etiketler: , , , ,

Şubat 25, 2007 | Kategori: Bilgisayar,Dijital Ürünler,Yazılım

HD DVD

SlySoft firması, AACS standardı ile korunan HD DVD’leri kopyalamayı ve içerik üzerinde istenilen değişiklikleri yapmayı sağlayan AnyDVD HD yazılımını duyurdu.

SlySoft , HD DVD‘ler üzerinde bulunan şifreyi kıran yazılımının ilk sürümünü çıkardı. AnyDVD HD adı verilen bu yazılım ile HD DVD formatındaki film içerikleri veya veriler sabit diske aktarılabiliyor.

AnyDVD HD, yeni nesil HD DVD içeriğini yöneten AACS (Advanced Access Content System-Gelişmiş Erişimli İçerik Sistemi) koruma standardını kırıyor.

AnyDVD HD yazılımının diğer özellikleri arasında; gürültüyüazaltmak için HD DVD’nin hızını ayarlama özelliği, kullanım haklarıyla ilgili uyarı mesajlarını, alt yazıları ve ürünün kullanılacağı bölgelerle ilgili RPC (Regional Playback Control) bilgilerini kaldırmak da bulunuyor. Yazılımda bulunan diğer özellikler, fimlerin sabit diskte tutulabilmesine ve son kullanıcıların film üzerinde değişiklik yapmasına da olanak sağlıyor.

SlySoft’un HD DVD’ye yaptığının bir benzerinin yazılım şirketi Antiguan tarafından Blu-Ray diskler için geliştirileceği ileri sürülüyor. Blu-Ray disklerde AACS korumasına ek olarak bir koruma katmanı daha bulunuyor. Blu-Ray için geliştirilen şifre kırma yazılımının deneme sürümünün Nisan 2007’de piyasada olması bekleniyor. SlySoft’un AnyDVD HD yazılımı ABD’de yaklaşık 79 dolara satılıyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş