ATI Radeon HD 2000 serisi

Etiketler: , , , , , , ,

Mayıs 17, 2007 | Kategori: Donanım

AMD, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için, temel modellerden en üst seviyeye kadar 10 grafik işlemciden (GPU) oluşan yeni ATI Radeon HD 2000 serisini tanıttı. Bu seri, sınıfının en iyi yüksek çözünürlüklü grafik görüntüsü kalitesiyle, olağanüstü görsel deneyim sağlıyor.

ATI Radeon HD 2000 serisi, DirectX’in 10. sürümü ile oyunlarda yeni nesil görsel efektleri, tüm modellerde kullanıcılara sunuyor. Seri yeni teknolojiler de içeriyor. Bunların arasında ikinci nesil Birleşik Gölgeleme Mimarisi, üstün performanslı yüksek dinamik aralık (HDR) dönüştürme için 512 bit bellek veri yolu ve yüksek çözünürlüklü çoklu ortam görüntüleri için yeni Birleşik Video Çözücüsü teknolojisi bulunuyor. Temel ve orta düzeydeki GPU’lar, endüstrinin 65nm süreç teknolojisiyle sessiz, pasif soğutma özellikli, yüksek performanslı ve düşük enerji tüketimli ilk işlemcileri olma özelliğini taşıyor. Windows Vista için WHQL onaylı ilk sürücü olma özelliğini taşıyan ATI Catalyst sürücüleri ise, endüstri lideri oyun uyumluluğu ve olağanüstü istikrarlı bir kullanıcı deneyimini sağlamayı sürdürüyor.

AMD’nin yeni serisi, çoklu ortam uygulamalarında da, ATI Avivo HD teknolojisi ile mükemmel grafikler sağlıyor. Yenilikçi Birleşik Video Çözücüsü (UVD) teknolojisi, HD (High Definition) çoklu ortam içeriklerini kolaylıkla oynatıyor, kullanıcıların yeni HD DVD ve Blu-rayTM diskleri iyi bir görüntü kalitesi ve pürüzsüzlüğü ile,  daha az enerji tüketerek izlemelerini   sağlıyor. HDMI yoluyla sadeleştirilmiş bir görüntü ve ses çözümü sunan tek harici grafik ürünü olan ATI Radeon HD 2000 serisinde, görüntü ve ses için tek kablo yeterli olduğundan, yüksek çözünürlüklü televizyonda film izlemekle monitörde çalışmak arasındaki geçişi kolaylaştırıyor.

Piyasaya sürülen ATI Radeon HD 2900 XT, yaklaşık 399 dolar fiyatla satılıyor. Pakette Team Fortress 2, Portal, ve Half-Life 2: Episode Two oyunları bulunuyor. ATI Radeon HD 2400 yaklaşık 99 dolar ve ATI Radeon HD 2600 serisi ise 99-199 dolar arası fiyatları ile, DirectX 10 destekli oyunları ve pürüzsüz çoklu ortam görüntülerini alt ve orta fiyat aralığında sunuyor. Daha ekonomik dizüstü çözümleri arayanlar, Windows Vista ve muhteşem çoklu ortam performansını ATI Mobility Radeon HD 2300 ile elde edebilecek.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş