Asus LS201

Etiketler: , , , ,

Haziran 29, 2007 | Kategori: Bilgisayar,Dijital Ürünler

Asus LS201 

ASUS, görüntü anlayışına yeni bir tarz katan LS201 LCD monitörünü piyasaya sundu. Bu serinin en önemli özelliği yüksek sertlik derecesine sahip ekran koruması ile monitörün dayanıklılığının arttırılması.

LS201 modeli ilk olarak bu yıl Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen CeBit fuarında tanıtıldı. Monitörün 20″ boyutundaki ekranı 9H sertlik değerindeki özel bir cam ile kaplı. Bu sayede ekran LCD kullanıcılarının korkulu rüyası olan çizilme ve ezilme gibi hasarlardan ve dış faktörlerden maksimum oranda korunuyor. Bu ek malzemeye rağmen inceliğinden ve zarifliğinden birşey kaybetmeyen LS201, ince panelle birleşen parlak dış kaplama ve şık alüminyum ayak ile tamamlanan tasarımı sayesinde uluslararası RedDot ödülüne layık görüldü.

Her yönüyle farklı bir çizgiye sahip olan LS201, açıkken mavi, bekleme modunda ise turuncu renkte bir ışık ile etrafını aydınlatarak bulunduğu ortama ayrı bir hava katıyor.

ASUS LS201 LCD monitör, yüksek çözünürlük ve parlaklık değerleri, %96 oranında ışığı ileten ve %2’den daha düşük yansıma oranı ile daha gerçekçi ve canlı görüntüler sunuyor.

Ek olarak LS201 modelinde kullanılan ve ASUS tarafından geliştirilmiş Splendid görüntü geliştirme teknolojisi ile kullanıcının monitörü o anki kullanım amacına uygun 5 farklı moddan birine ayarlaması ve bunun sonucunda da monitör üzerinde istediği görüntü kalitesini yakalaması kolayca mümkün oluyor. Standart, Manzara, Oyun, Gece Modu ve Tiyatro gibi hazır modların yanı sıra insan teni için de 3 farklı mod bulunuyor ve yine isteğe göre seçilebiliyor.
Yorum yapın

Ad Ad Ad Ad

Kapat
E-posta ile paylaş